شما اینجا هستید: خانه » شناخت اوتیسم » آخرین گزارشات د ر با ره طیف اوتیسم

آخرین گزارشات د ر با ره طیف اوتیسم

images (1)

۱۰ چیزی که لازم است در باره آخرین گزارشات در باره طیف اوتیسم بدا نید :

 

داده های جدید نشان می دهد که تعداد تخمینی کودکان طیف اوتیسم رو به افزایش است و تصویر اختلال طیف اوتیسم در جامعه تغییر کرده . این داده‌ها می تواند باعث پیشرفت درتشخیص زودهنگام و طراحی نیازهای آموزشی و خدماتی و تحقیقات بیشتر شود .
آمار زیر طبق گزارش جمع‌آوری شده از بهداشت و تحصیلات ویژه است که از کودکان ۸ ساله مناطق آلباما , آریزونا , آرکانسا س , او تا ، نیوجرسی ، کارولینا ى شمالی و ویسکانسن در سال ۲۰۱۰ می باشد .
۱- تقریباً ۱ در ۶۸ کودک ( یا ۱۴/۷ در ۱۰۰۰ کودک ۸ ساله ) در طیف اوتیسم تشخیص داده شده اند . قابل ذکر است که این آمار مبتنی بر تحقیق روی کودکان ۸ ساله ۱۱ ایالت آمریکا است نه همه جمعیت .
۲ – این تخمین %۳۰ بالاتر از تخمین سال ۲۰۰۸ ( ۱ در ۸۸ ) و %۶۰ بالاتر از تخمین سال ۲۰۰۶ ( ۱ در ۱۱۰ ) و% ۱۲۰ بالاتر از تخمین ۲۰۰۲ و ۲۰۰۰ ( ۱ در ۱۵۰ ) . ما نمی‌دانیم علت این افزایش چیست . شاید به روش تشخیص ،شناخت و خدمات جوامع مربوط باشد . اما بهر حال موضوع ناشناخته ای است. .
۳ – تعداد کودکان تشخیص داده شده از ۱ در ۱۷۵ در مناطق آلابا ما تا ۱ در ۴۵ در مناطق نیوجرسی متفا وت است .
۴ – تقریباً %۴۶ کودکان تشخیص داده شده هوش متوسط یا بالای متو سط داشتند ( IQ بالای ۸۵ )
۵ – پسرها تقریباً ۵ برابر د خترها مبتلا هستند . پسرها ۱ در ۴۲ و دخترها ۱ در ۱۸۹ مورد یافت شده .
۶ – کودکان سفید پوست تا حدودی ببیشتر ازسیاه پوست ها و اسپانیائی ها بودند ، سفیدها تقریباً ۱ در ۶۳ ، سیاه پوستها ۱ در ۸۱ و اسپانیولی ها ۱ در ۹۳ بودند.
۷ – کمتر از نیمی از کودکان تشخیص داده شده قبل از سن ۳ سالگی ارزیابی شده بودند .
۸ – بیشتر کودکان ، بعد از ۴ سالگی تشخیص داده نشده بود ند ، در حالیکه در ۲ سالگی می توان ASD را تشخیص داد .
۹ – کودکان سیاه‌پوست و اسپانیولی تقریباً بیشتر از سفیدپوستها ناتوانی ذهنی دارند .
۱۰ – تقریباً % ۸۰ کودکان تشخیص داده شد ه یا خدمات تحصیلی خاص در مدارس دریافت می‌کردند یا تحت نظر یک متخصص بوده اند . این به این معنی است که %۲۰ باقیمانده ، علائم ASD را در گزارش های خود دا شته اند اما خدمات ویژه ای از سوی مدارس یا کلینیک د. دریافت نکرده اند .

صدیقه فراهانی

منبع : سایت cdc.gov

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


× چهار = 8

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top